  • RMCS0805FT619K
RMCS0805FT619K
advertisement
Manufacturer No:
RMCS0805FT619K
HK JDW NO:
762-RMCS0805FT619K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RMCS0805FT619K
Description:
FIXED RESISTOR RMCS Series, Thick Film, 619kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCS0805FT619K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RMCS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    619kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Construction
    Rectangular
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm