  • RN204-2-02-1M1
RN204-2-02-1M1
advertisement
Manufacturer No:
RN204-2-02-1M1
HK JDW NO:
694-RN204-2-02-1M1
Datasheet:
RN204-2-02-1M1
Description:
CMC 1.1MH 2A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
RN204-2-02-1M1
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.354W 14.00mmx9.00mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Physical Dimension
    L14.0XB9.0XH14.3 (mm)/L0.551XB0.354XH0.563 (inch)
  • Inductance
    1.1 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    57mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    2A
  • Inductance @ Frequency
    1.1mH @ 10kHz
  • Height
    14.605mm
  • Length
    14mm
  • Width
    9mm