  • RN55C3903FB14
RN55C3903FB14
advertisement
Manufacturer No:
RN55C3903FB14
HK JDW NO:
873-RN55C3903FB14
Datasheet:
RN55C3903FB14
Description:
Through Hole 390kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 250
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN55C3903FB14
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    390kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm