  • RN55D2671FRE8
RN55D2671FRE8
advertisement
Manufacturer No:
RN55D2671FRE8
HK JDW NO:
866-RN55D2671FRE8
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 2.67kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55D2671FRE8
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.67kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C