  • RN5RZ24BA-TR-FE
RN5RZ24BA-TR-FE
advertisement
Manufacturer No:
RN5RZ24BA-TR-FE
HK JDW NO:
674-RN5RZ24BA-TR-FE
Package:
Datasheet:
RN5RZ24BA-TR-FE
Description:
0.95mm PMIC 5
Quantity:
In Stock : 16263
Step5Bar-code shipping tag
RN5RZ24BA-TR-FE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Output Voltage 1
    2.4V
  • Input Voltage (Max)
    8V
  • Output Voltage1-Max
    2.448V
  • Output Voltage1-Min
    2.352V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.1A
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm