  • RN60C1742FBSL
RN60C1742FBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN60C1742FBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RN60C1742FBSL
Package:
Axial
Datasheet:
RN60C1742FBSL
Description:
17.4kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN60C1742FBSL
    Select All
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-R-10509/1, RN60
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    17.4kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    8.7376mm