  • RN65C1213FBSL
RN65C1213FBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN65C1213FBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RN65C1213FBSL
Package:
Axial
Datasheet:
RN65C1213FBSL
Description:
121kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN65C1213FBSL
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-R-10509/2, RN65
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    121kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm