  • RN70C7501BRE6
RN70C7501BRE6
advertisement
Manufacturer No:
RN70C7501BRE6
HK JDW NO:
873-RN70C7501BRE6
Datasheet:
RN70C7501BRE6
Description:
FIXED RESISTOR, 7.5kOhm, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN70C7501BRE6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Packing Method
    TR, 11.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.81 mm