  • RN731ETTP89R8D25
RN731ETTP89R8D25
advertisement
Manufacturer No:
RN731ETTP89R8D25
HK JDW NO:
430-RN731ETTP89R8D25
Package:
0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
RN731ETTP89R8D25
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    89.8Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm