  • RN731JTTD7322B50
RN731JTTD7322B50
advertisement
Manufacturer No:
RN731JTTD7322B50
HK JDW NO:
430-RN731JTTD7322B50
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 73.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN731JTTD7322B50
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    73.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Power Rating
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm