  • RN732BLTD1501B25
RN732BLTD1501B25
advertisement
Manufacturer No:
RN732BLTD1501B25
HK JDW NO:
430-RN732BLTD1501B25
Step5Bar-code shipping tag
RN732BLTD1501B25
  • Type
    Parameter
    Select All
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    16.187578mg
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm