  • RN73C2A2K74BTD
RN73C2A2K74BTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C2A2K74BTD
HK JDW NO:
792-RN73C2A2K74BTD
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RN73C2A2K74BTD
Step5Bar-code shipping tag
RN73C2A2K74BTD
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    2.74kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Packing Method
    TR
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm