  • RN73H1ETTP3122F25
RN73H1ETTP3122F25
advertisement
Manufacturer No:
RN73H1ETTP3122F25
HK JDW NO:
430-RN73H1ETTP3122F25
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
RN73H Series, Metal Film, 31.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17736
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN73H1ETTP3122F25
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    31.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm