  • RN73H1JTTD1200A05
RN73H1JTTD1200A05
advertisement
Manufacturer No:
RN73H1JTTD1200A05
HK JDW NO:
430-RN73H1JTTD1200A05
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RN73H Series, Metal Film, 120Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H1JTTD1200A05
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm