  • RN73H1JTTD68R0C10
RN73H1JTTD68R0C10
advertisement
Manufacturer No:
RN73H1JTTD68R0C10
HK JDW NO:
430-RN73H1JTTD68R0C10
Description:
RN73H Series, Metal Film, 68Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H1JTTD68R0C10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm