  • RN73H2BTTD74R1F10
RN73H2BTTD74R1F10
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2BTTD74R1F10
HK JDW NO:
430-RN73H2BTTD74R1F10
Description:
RN73H Series, Metal Film, 74.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2BTTD74R1F10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    74.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm