  • RN73H2ETTD10R4F25
RN73H2ETTD10R4F25
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2ETTD10R4F25
HK JDW NO:
430-RN73H2ETTD10R4F25
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
RN73H Series, Metal Film, 10.4Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2ETTD10R4F25
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    10.4Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm