  • RN73R2ATTD1022D100
RN73R2ATTD1022D100
advertisement
Manufacturer No:
RN73R2ATTD1022D100
HK JDW NO:
430-RN73R2ATTD1022D100
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RN73R Series, Thin Film, 10.2kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73R2ATTD1022D100
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm