  • RNC60H4023FPBSL
RNC60H4023FPBSL
advertisement
Manufacturer No:
RNC60H4023FPBSL
HK JDW NO:
873-RNC60H4023FPBSL
Datasheet:
RNC60H4023FPBSL
Description:
402kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60H4023FPBSL
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    402kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Failure Rate
    P (0.1%)