  • RNC60J2701BSB14
RNC60J2701BSB14
advertisement
Manufacturer No:
RNC60J2701BSB14
HK JDW NO:
873-RNC60J2701BSB14
Datasheet:
RNC60J2701BSB14
Step5Bar-code shipping tag
RNC60J2701BSB14
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    7.112mm
  • Width
    2.46mm