  • RNC70J3481FRRE7
RNC70J3481FRRE7
advertisement
Manufacturer No:
RNC70J3481FRRE7
HK JDW NO:
873-RNC70J3481FRRE7
Description:
Through Hole 3.48kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC70J3481FRRE7
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.48kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    17.45mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%