  • RNCF0402DKE160R
RNCF0402DKE160R
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0402DKE160R
HK JDW NO:
762-RNCF0402DKE160R
Datasheet:
RNCF0402DKE160R
Description:
RNCF Series, Thin Film, 160Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0402DKE160R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    160Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm