  • RNCF0603BKE7R15
RNCF0603BKE7R15
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0603BKE7R15
HK JDW NO:
762-RNCF0603BKE7R15
Datasheet:
RNCF0603BKE7R15
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.15Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0603BKE7R15
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNCF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    7.15Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm