  • RNCF0603DTC6K34
RNCF0603DTC6K34
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0603DTC6K34
HK JDW NO:
762-RNCF0603DTC6K34
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RNCF0603DTC6K34
Description:
RES SMD 6.34KOHM 0.5% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0603DTC6K34
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.34kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.166W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    100V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm