  • RNCF0805BTT7K50
RNCF0805BTT7K50
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805BTT7K50
HK JDW NO:
762-RNCF0805BTT7K50
Datasheet:
RNCF0805BTT7K50
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.5kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805BTT7K50
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm