  • RNCF0805CTE10K0
RNCF0805CTE10K0
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805CTE10K0
HK JDW NO:
762-RNCF0805CTE10K0
Datasheet:
RNCF0805CTE10K0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 10kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805CTE10K0
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNCF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm