  • RNCF0805DTE90R9
RNCF0805DTE90R9
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805DTE90R9
HK JDW NO:
762-RNCF0805DTE90R9
Datasheet:
RNCF0805DTE90R9
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805DTE90R9
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    90.9Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm