  • RNCF2010BKE225K
RNCF2010BKE225K
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2010BKE225K
HK JDW NO:
762-RNCF2010BKE225K
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
RNCF2010BKE225K
Description:
RNCF Series, Thin Film, 225kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2010BKE225K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNCF
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    225kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm