  • RNCF2010BKE330R
RNCF2010BKE330R
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2010BKE330R
HK JDW NO:
762-RNCF2010BKE330R
Datasheet:
RNCF2010BKE330R
Description:
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/3W 2010
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2010BKE330R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    333mW
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm