  • RNCS1206BKE7K87
RNCS1206BKE7K87
advertisement
Manufacturer No:
RNCS1206BKE7K87
HK JDW NO:
762-RNCS1206BKE7K87
Datasheet:
RNCS1206BKE7K87
Step5Bar-code shipping tag
RNCS1206BKE7K87
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    7.87kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm