  • RNF14FAD130K
RNF14FAD130K
advertisement
Manufacturer No:
RNF14FAD130K
HK JDW NO:
762-RNF14FAD130K
Datasheet:
RNF14FAD130K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 130kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14FAD130K
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RNF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    130kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.56 mm