  • RNF14FBC12R4
RNF14FBC12R4
advertisement
Manufacturer No:
RNF14FBC12R4
HK JDW NO:
762-RNF14FBC12R4
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Axial, Through Hole 12.4Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14FBC12R4
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    12.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Diameter
    2.35mm
  • Length
    6.35mm