  • RNF18BTE20K0
RNF18BTE20K0
advertisement
Manufacturer No:
RNF18BTE20K0
HK JDW NO:
762-RNF18BTE20K0
Package:
Axial
Datasheet:
RNF18BTE20K0
Step5Bar-code shipping tag
RNF18BTE20K0
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    RNF
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.45 mm