  • RNR65H61R9FRB14
RNR65H61R9FRB14
advertisement
Manufacturer No:
RNR65H61R9FRB14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNR65H61R9FRB14
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
61.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR65H61R9FRB14
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    61.9Ohms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)