  • RNR70K2874FRB14
RNR70K2874FRB14
advertisement
Manufacturer No:
RNR70K2874FRB14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNR70K2874FRB14
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
2.87MOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR70K2874FRB14
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/06, RNR70
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.87MOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Failure Rate
    R (0.01%)