  • RNX0504M42FNR7
RNX0504M42FNR7
advertisement
Manufacturer No:
RNX0504M42FNR7
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNX0504M42FNR7
Package:
Axial
Datasheet:
RNX0504M42FNR7
Description:
4.42MOhm, 1.2W, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNX0504M42FNR7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNX
  • Size / Dimension
    0.140Diax0.540L 3.56mmx13.72mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, High Voltage, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.42MOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    1.2W