  • ROV05H181K-S-2
ROV05H181K-S-2
advertisement
Manufacturer No:
ROV05H181K-S-2
HK JDW NO:
461-ROV05H181K-S-2
Package:
Disc 5mm
Datasheet:
ROV05H181K-S-2
Step5Bar-code shipping tag
ROV05H181K-S-2
  • Package / Case
    Disc 5mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Capacitance @ Frequency
    95pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    198V
  • Energy
    8.0J
  • Varistor Voltage (Min)
    162V
  • Varistor Voltage (Typ)
    180V
  • Maximum AC Volts
    115V
  • Maximum DC Volts
    150V
  • Current - Surge
    800A