  • ROV07-330K-S-2
ROV07-330K-S-2
advertisement
Manufacturer No:
ROV07-330K-S-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-ROV07-330K-S-2
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
ROV07-330K-S-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ROV07-330K-S-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 7mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    1840pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    36.3V
  • Energy
    2.2J
  • Varistor Voltage (Min)
    29.7V
  • Varistor Voltage (Typ)
    33V
  • Maximum AC Volts
    20V
  • Maximum DC Volts
    26V
  • Current - Surge
    250A