  • ROV07-820K-S
ROV07-820K-S
advertisement
Manufacturer No:
ROV07-820K-S
HK JDW NO:
461-ROV07-820K-S
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
ROV07-820K-S
Step5Bar-code shipping tag
ROV07-820K-S
  • Capacitance @ Frequency
    643pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    90.2V
  • Energy
    5.5J
  • Varistor Voltage (Min)
    73.8V
  • Varistor Voltage (Typ)
    82V
  • Maximum AC Volts
    50V
  • Maximum DC Volts
    65V
  • Current - Surge
    1.2kA
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Disc 7mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA