  • ROV07681KS
ROV07681KS
advertisement
Manufacturer No:
ROV07681KS
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-ROV07681KS
Package:
Datasheet:
ROV07681KS
Description:
Varistor 612V 1.2KA Disc 7MM
Step5Bar-code shipping tag
ROV07681KS
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Capacitance
    82 pF
  • Operating Supply Voltage
    680 V
  • ELV
    Compliant
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    420 V
  • Max Voltage Rating (DC)
    560 V
  • Clamping Voltage
    1.12 kV
  • Max Surge Current
    1.2 kA
  • Energy
    43 J
  • Varistor Voltage
    680 V
  • Max Varistor Voltage
    748 V
  • Min Varistor Voltage
    612 V
  • Diameter
    7 mm
  • Length
    13 mm