  • ROV07H220L-S
ROV07H220L-S
advertisement
Manufacturer No:
ROV07H220L-S
HK JDW NO:
461-ROV07H220L-S
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
ROV07H220L-S
Step5Bar-code shipping tag
ROV07H220L-S
  • Package / Case
    Disc 7mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Capacitance @ Frequency
    2930pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    25.3V
  • Energy
    1.7J
  • Varistor Voltage (Min)
    18.7V
  • Varistor Voltage (Typ)
    22V
  • Maximum AC Volts
    14V
  • Maximum DC Volts
    18V
  • Current - Surge
    500A