  • ROV14-820K-2
ROV14-820K-2
advertisement
Manufacturer No:
ROV14-820K-2
HK JDW NO:
461-ROV14-820K-2
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
ROV14-820K-2
Step5Bar-code shipping tag
ROV14-820K-2
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Capacitance @ Frequency
    2968pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    90.2V
  • Energy
    22J
  • Varistor Voltage (Min)
    73.8V
  • Varistor Voltage (Typ)
    82V
  • Maximum AC Volts
    50V
  • Maximum DC Volts
    65V