  • ROV14H560K-S
ROV14H560K-S
advertisement
Manufacturer No:
ROV14H560K-S
HK JDW NO:
461-ROV14H560K-S
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
ROV14H560K-S
Step5Bar-code shipping tag
ROV14H560K-S
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Capacitance @ Frequency
    5180pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    61.6V
  • Energy
    16J
  • Varistor Voltage (Min)
    50.4V
  • Varistor Voltage (Typ)
    56V
  • Maximum AC Volts
    35V
  • Maximum DC Volts
    45V