  • ROV20-151K-S-2
ROV20-151K-S-2
advertisement
Manufacturer No:
ROV20-151K-S-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-ROV20-151K-S-2
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
ROV20-151K-S-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ROV20-151K-S-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    3000pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    165V
  • Energy
    88J
  • Varistor Voltage (Min)
    135V
  • Varistor Voltage (Typ)
    150V
  • Maximum AC Volts
    95V
  • Maximum DC Volts
    125V