  • ROV20-911K-S
ROV20-911K-S
advertisement
Manufacturer No:
ROV20-911K-S
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-ROV20-911K-S
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
ROV20-911K-S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ROV20-911K-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Bag
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    444pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    1.001kV
  • Energy
    408J
  • Varistor Voltage (Min)
    819V
  • Varistor Voltage (Typ)
    910V
  • Maximum AC Volts
    550V
  • Maximum DC Volts
    745V