  • ROV20H391K
ROV20H391K
advertisement
Manufacturer No:
ROV20H391K
HK JDW NO:
461-ROV20H391K
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
ROV20H391K
Step5Bar-code shipping tag
ROV20H391K
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Capacitance @ Frequency
    980pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    429V
  • Energy
    275J
  • Varistor Voltage (Min)
    351V
  • Varistor Voltage (Typ)
    390V
  • Maximum AC Volts
    250V
  • Maximum DC Volts
    320V