  • ROX8J6K8
ROX8J6K8
advertisement
Manufacturer No:
ROX8J6K8
HK JDW NO:
792-ROX8J6K8
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
6.8kOhm, 8W, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 6745
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ROX8J6K8
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ROX8J6K8 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ROX, Neohm
  • Size / Dimension
    0.335Diax1.614L 8.50mmx41.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    8W