  • RP30-4805SFW
RP30-4805SFW
advertisement
Manufacturer No:
RP30-4805SFW
HK JDW NO:
655-RP30-4805SFW
Datasheet:
RP30-4805SFW
Description:
CONV DC/DC 30W SGL 5V OUT
Step5Bar-code shipping tag
RP30-4805SFW
  • Weight
    30.5g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    POWERLINE RP30-FW (30W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    SEATED HGT-NOM
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    50.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Output Voltage
    4.5V
  • Max Output Current
    6A
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    6A
  • Output Power
    30W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Max Output Voltage
    5.5V
  • Current - Output 1
    6A
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Max Output Power
    30W
  • Isolation
    Isolated
  • Nominal Output Voltage
    5V
  • Max Input Voltage (DC)
    75V
  • Min Input Voltage (DC)
    18V
  • Height
    10.2mm
  • Width
    25.4mm