  • RPC0805JT430K
RPC0805JT430K
advertisement
Manufacturer No:
RPC0805JT430K
HK JDW NO:
762-RPC0805JT430K
Datasheet:
RPC0805JT430K
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RPC Series, Thick Film, 430kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RPC0805JT430K
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    430kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm