  • RPC1206JT5R60-UP
RPC1206JT5R60-UP
advertisement
Manufacturer No:
RPC1206JT5R60-UP
HK JDW NO:
762-RPC1206JT5R60-UP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RPC1206JT5R60-UP
Description:
RPC Series, Thick Film, 5.6Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RPC1206JT5R60-UP
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm